Pomoc pro Tomáška z Nejdku

Napsali o nás

O Tomáškovi psal
denik_region

POMŮŽEME SPOLEČNĚ

Oslovili nás rodiče malého Tomáška s prosbou o pomoc. Osmiletý chlapec manželů Janáčkových z Nejdku prodělal spastickou formu dětské mozkové obrny (DMO), v jejímž důsledku došlo ke zkrácení achillových šlach u nohou, a tím k omezení celého pohybu. „Chodit“ začal až ve 2,5 letech, a to pouze s oporou a po špičkách. Nedokázal udržet stabilitu. Rodičům tato skutečnost úplně změnila život. Tomášek je také alergik, částečný astmatik a má atopický ekzém.

V 5ti letech podstoupil operaci dolních končetin ve FN Motol v Praze. Po náročných pooperačních rehabilitacích se učil chodit úplně od začátku a k velké radosti rodičů dokázal došlapovat na paty. Po tomto zákroku Tomášek dokáže ujít krátké vzdálenosti, stále však zakopává a padá.

S ochotou se do pomoci Tomáškovi zapojila i paní Miloslava Mojžíšová, která se zabývá 35 let reflexní terapií a studovala v Katalánsku alternativní metody EL NOU METODE a akupunkturu v Barceloně. S Tomáškem pracuje na základě kombinací reflexně-terapeutických technik, které mu velmi prospívají, s cílem předejít dalším operativním zákrokům. Děkujeme jí.

DMO je však nevyléčitelná. Současná medicína nabízí nemocným alespoň zmírnění projevů nemoci, které zlepší kvalitu jejich života. Proto, kromě pravidelných rehabilitačních cvičení, jezdí Tomášek každoročně do lázní v Teplicích. Při letošním pobytu mu bylo doporučeno cvičení na neurorehabilitačním robotu Lokomat. Nehradí ho však pojišťovna a jedna sada cvičení, kterou je nutné opakovat 2x ročně, stojí 27.000,- Kč.

Rodiče Tomáškovi cvičení na Lokomatu dopřáli, byli však nuceni zapůjčit si peníze. Vynakládají totiž během roku velkou část finančních prostředků na rehabilitační pomůcky, pobyt v solné jeskyni, v bazénu, masáže a měsíční nákup ortopedické obuvi. Není v jejich možnostech toto vše a zároveň léčbu Lokomatem, která ročně vyjde na 54.000,- Kč, financovat.

Pomohli jsme jim proto s formalitami ohledně založení transparentního účtu. Rádi bychom poděkovali panu Borisi Bulantovi – firma Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, který bude Tomáškův účet spravovat zcela zdarma.

Čas běží a Tomášek se moc těší v září do první třídy. V brzké době ho také čeká další efektivní cvičení na Lokomatu. Přesněji řečeno, pokud se rodičům podaří získat peníze. Nyní je vše na nás. Na lidech, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a pomoc druhým je činí šťastnějšími. Nemůžeme zachránit celý svět, můžeme ale pomoci Tomáškovi, který žije v našem městě, ke šťastnějšímu a lepšímu životu. Můžeme pomoci i jeho rodičům, zajistit milovanému synovi odpovídající péči. A to není málo! My jsme rozhodnuti, a vy?

Číslo účtu TOMÁŠ JANÁČEK: 115-3065420237/0100

(k nahlédnutí – transparentní účty KB)

Veškeré nápady, jak Tomáškovi pomoci, uvítáme na telefonním čísle 605 588 801.

S poděkováním a úctou ke všem pomáhajícím
Iveta a Miroslav Drobných